Każdy może cieszyć się dobrym zdrowiem

Skica911 / Pixabay

Niewiele osób ma świadomość tego, jednak nadmierna praca biurowa też może wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Bardzo często wiele osób twierdzi, że jedynie decydując się na ciężką pracę fizyczną, możemy mieć duże problemy ze zdrowiem. Oczywiście tak się może stać, jednak wbrew pozorom również praca biura może spowodować, że konieczna będzie interwencja chirurga. Zatem w jaki sposób stwierdzić, że nasze zdrowie się pogorszyło oraz na jakie obszary powinniśmy zwrócić w tym przypadku najbardziej uwagę?

Zdrowie mamy jedno

Powinniśmy pamiętać, że praca biurowa bardzo często wymusza na nas odpowiednią postawę i tym samym często cierpi nasz kręgosłup. To właśnie on jest najbardziej narażony, jeżeli codziennie pracujemy w pozycji statycznej i jeszcze dodatkowo, gdy nie utrzymujemy odpowiedniej postawy ciała. Bardzo ważne jest aby pracując przed komputerem nie garbić się, a także mieć całe ciało dosunięte do końca krzesła. Tylko dzięki temu tak naprawdę nasza sylwetka nie będzie zbyt obciążona.

Coraz więcej osób w ostatnim czasie o tym zapomina. Dzieje się tak, ponieważ na co dzień w biurach mamy bardzo wiele pracy i tym samym często nie jesteśmy w stanie nawet oderwać się od tych dokumentów. Bardzo poważnym błędem, który popełnia wiele osób jest także brak przerw. Jeżeli nieustannie pracujemy przed monitorem, powinniśmy zrobić sobie przerwę chociaż raz na godzinę, aby przez minutę porozciągać się czy nawet zrobić kilka przysiadów. Na pewno dzięki temu nasze samopoczucie będzie znacznie lepsze. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, pracując w biurze?

Warto także pamiętać o tym, aby wykorzystywać dostępną przerwę. Nie powinniśmy jeść naszego drugiego śniadania czy też obiadu przy biurku. Przede wszystkim w wielu firmach jest to zabronione, ponieważ nie wyraża na takie zachowanie zgody specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednak nie powinniśmy zapominać również o tym, że pracując z dokumentami możemy bardzo łatwo je zalać, a także ucierpieć może nasz sprzęt. Pojawia się także aspekt estetyczny, ponieważ jeżeli mamy bardzo intensywnie przyprawione dania, a także spożywamy także ostre produkty, nie warto raczyć naszych współpracowników tym zapachem. Z tego powodu powinniśmy zrobić sobie przerwę i udać się do kuchni pracowniczej lub też na stołówkę, aby zjeść tam w spokoju posiłek. Dzięki temu choć przez chwilę nasz umysł będzie mógł odpocząć, a my także oderwiemy się od światła monitora, a także służbowych telefonów. Na pewno przerwa dla naszego zdrowia jest bardzo ważna.

Zespół cieśni nadgarstka poważnym problemem – terapia

Bardzo poważnym problemem wielu pracowników biurowych jest z pewnością zespół cieśni nadgarstka. Jest to schorzenie, gdzie być może potrzebna będzie operacja. Objawia się najczęściej bólem kciuka lub palca wskazującego. Nowoczesna chirurgia zaleca wykonanie zabiegu, jeżeli dolegliwości pomimo stosowania leków nie ustępują. W tym przypadku chirurg wycina nam nerw pośrodkowy, który jest odpowiedzialny za ból dłoni, a w szczególności naszego kciuka i palców wskazujących.