Czapki z głów – keratynowe prostowanie włosów na wiosnę

StockSnap / Pixabay

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg fryzjerki stworzony dla gęstych, ale niesfornych włosów Brazylijek. Aktualnie ten sposób modelowania włosów stał się popularny na całym świecie. Również w Polsce. Nic dziwnego, zabieg ten dogłębnie odżywia włosy, nawet te farbowane. “Docenią” go również włosy osłabione po zimie. Dzięki keratynowemu prostowaniu staną się one błyszczące gładkie i zdrowe.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów.

Jest to alternatywa dla częstego prostowania włosów. Choć głównym celem tego zabiegu jest ich odżywienie przy użyciu keratyny – białka stanowiącego główny składnik włosów. Pod wpływem wysokiej temperatury kreatyna wprowadzana jest do wnętrza włosa, uzupełniając powstałe w jego strukturze ubytki. Efektem jest nie tylko grubsze, bardziej elastyczny i zdrowiej wyglądający włos, ale także jego wygładzenie.

Uroda – dla kogo keratynowe prostowanie włosów

Zabieg keratynowego prostowania włosów ma swoje źródło w Brazylii. Kobiety brazylijskie są posiadaczkami kręconych, trudnych do ułożenia włosów, puszących się pod wpływem wilgoci czy słońca. Gruntowne odżywianie włosów jest dobre dla każdego ich rodzaju, jednak najlepsze efekty przyniesione włosom: skłonnym do puszenia, elektryzujących się,  zniszczonych i pozbawionych blasku czy trudnych do ułożenia kręconych się włosów.

Jakie środki ostrożności warto zachować

Warto, aby kobiety w ciąży powstrzymały się od zabiegu keratynowego prostowania włosów. Ponadto fryzjerzy odradzają wykonywanie zabiegu bezpośrednio przed lub po farbowaniu włosów. Najlepiej odczekać dwa tygodnie, wówczas włosy najlepiej przyjmą farbę oraz keratynę. Dla osób, które chcą odżywić włosy przed farbowaniem, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie delikatniejszej keratyny kaszmirowej.

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg dzięki, któremu włosy staną się grubsze, zdrowsze i bardziej wygładzone. Dzięki niemu można cieszyć się ich blaskiem w wiosennych promieniach słońca. Jednak, aby efekt keratynowego prostowania przyniósł długotrwały efekt, warto pamiętać o regularnej i właściwej pielęgnacji włosów przy właściwych użyciu masek i odżywek.