Press ESC to close

Zielona herbata Twój najlepszy sojusznik w walce z tłuszczem

Zielona herbata większości kojarzy się z łagodnym w smaku naparem o działaniu bardziej kojącym i uspokającym. Rzadko kto sięga po zieloną herbatę, aby się rozbudzić. Jednak jak wskazują badania ten napar ma niezwykłe działanie na nasz organizm. Mianowicie skuteczne pomaga spalać tłuszcz. Tak skutecznie, że dla wielu zielona herbata jest jednym z silniejszy spalaczy tłuszczu.

Zielona herbata silny spalacz tłuszczu

Zielona herbata zawiera pewne ilości kofeiny, która ma działanie przyspieszające metabolizm. Mimo, że w jednej szklance zielonej herbaty jest to 40 mg kofeiny jej działanie jest jak najbardziej odczuwalne. Dlatego wiele osób rekomenduje picie zielonej herbaty po posiłku, aby przyspieszyć procesy trawienne.
Badania naukowców skupione na zielonej herbacie udowodniły również, że dzięki piciu tego naparu skuteczniej spalamy tłuszcz z okolicy brzucha, czyli najbardziej problematycznej u wielu ludzi.
Dodatkowo zielona herbata wspomaga nasze odchudzanie poprzez usuwanie toksyn z organizmu, a także szybciej utleniamy tłuszcze, które mogą zostać szybciej zużyte do wytworzenia energii.
Udowodniono, że regularne picie zielonej herbaty znacznie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej nagromadzonej w naszym organizmie.

Dodatkowe zalety zielonej herbaty

Zielona herbata oprócz właściwości wspomagających nasze odchudzanie wykazuje również prozdrowotne działanie na innych polach. Zawiera między innymi polifenole, bardzo silne przeciwutleniacze, które chronią nasz organizm przed stanami zapalnymi a także wykazują właściwości przeciwnowotworowe. Picie zielonej herbaty także dobrze wpływa na nasze serce, chroniąc je przed licznymi dolegliwościami.

Przygotowanie zielonej herbaty

Działanie zielonej herbaty wpływające na nasza tkankę tłuszczową w dużej mierze zależy od poziomu kofeiny, która najszybciej działa. W zielonej herbacie nie jest dużo kofeiny, jednak dokładny jej poziom zależy od jej przygotowania. Dokładnie ilości liści, wykorzystanych do parzenia oraz czasu parzenia. Przy czym okazuje się, że mocny napar z zielonej herbaty może mieć tyle kofeiny, co filiżanka kawy o tej samej pojemności.
Jednak trzeba zwrócić uwagę na słowo klucz – liście zielonej herbaty. Najlepsza jakościowo oraz pod względem działania będzie herbata zielona liściasta. Mimo obietnic producentów do przygotowania zielonej herbaty w torebkach nie używa się pełnych liści zielonej herbaty, gdyż te idą do tak zwanej herbaty sypanej. Z tego względu można powiedzieć, że pod względem działania zielona herbata w torebkach nie jest pełnowartościowa.
Dlatego myśląc o tym, aby herbata pomagała nam w spalaniu tłuszczu, wybierać liściaste zielone herbaty.