Press ESC to close

Kremy przeciwzmarszczkowe – jak stosować

Skuteczność kremu przeciwzmarszczkowego zależy w dużej mierze od jego składników aktywnych, takich jak: retinol, witamina C, kwasy i peptydy.
Ważnym czynnikiem wpływającym na jego dobre działanie jest również prawidłowe stosowanie produktu przez określony czas.

Krem ten może wygładzać zmarszczki, w zależności od tego jak często jest stosowany oraz od rodzaju i ilości zawartych w nim składników aktywnych. Jednak są tacy ludzie co nawet mając najlepszy produkt, nie wiedzą jak go w pełni wykorzystać, ponieważ nie stosują się do zaleceń.

Jak stosować krem przeciwzmarszczkowy – korekta zmarszczek

Istnieje jednak, szczególna zasada, która leży u podstaw stosowanie wszystkich kremów przeciw starzeniu się: nie można stosować tego produktu jak zwykłego kremu nawilżającego. Oznacza to, że nie stosujemy go poprzez masowanie twarzy. Konieczne jest jednak pójść nieco dalej, aby zabieg był skuteczny.

W tym sensie istnieje maksyma, która mówi, że najlepsze zastosowanie preparatu przeciwzmarszczkowego to takie, które uwzględnia kierunek powstawania zmarszczki. Jednak ważne jest by rozróżniać zmarszczki ze względu na ich lokalizację. W zależności od miejsca w jakim się znajdują, zastosowanie produktu będzie inne.

Jak zobaczymy poniżej, wszystkie ruchy będą wykonywane w kierunku zewnętrznej części twarzy i w kierunku przeciwnym do zmarszczek. Dlaczego aplikujemy krem właśnie w ten sposób? To bardzo proste. Podstawową ideą jest przeciwdziałanie zmarszczką, za pomocą kremu oraz maksymalizowanie jego efektu.

Czoło i miejsce między brwiami

Zmarszczki na czole mają zazwyczaj poziome ułożenie. Aby je zniwelować, krem należy nakładać pionowo, ku górze. Robimy to, zaczynając nad brwiami i przesuwając się wyżej, aż do linii włosów.

Natomiast, pomiędzy brwiami, przesuwamy palce w górę, pionowo. Zaczynamy od środka brwi do mniej więcej połowy czoła. W ten sposób postępujemy również z zewnętrzną częścią brwi. W tym przypadku jednak przesuwamy palcami w dół. Są to ruchy, które muszą być powtórzone co najmniej kilka razy, dla prawidłowego i skutecznego zastosowania.

Kości policzkowe i górna warga

Kości policzkowe i górna warga to kolejny obszar twarzy, na którym pojawiają się zmarszczki. Tutaj należy wykonać serię ruchów od dolnej części kości policzkowych w kierunku skroni. Ruchy powinny być zawsze okrężne, ku górze i ku zewnątrz.

W przeciwieństwie do zmarszczek, które pojawiły się na czole, zmarszczki na górnej wardze zazwyczaj występują pionowo. Dlatego też ruchy będą szły od części centralnej wargi w lewo, a następnie od części centralnej w prawo. W obu tych przypadkach mówimy oczywiście o ruchach pionowych.

Podbródek i szyja

Pomimo, że nie jest to dość duży obszar, podbródek może być również miejscem występowania zmarszczek. Niektóre z nich są nawet ukryte. Aby prawidłowo nałożyć produkt w tym miejscu będziemy musieli wykonać okrężne ruchy po obu stronach brody. Ruchy te są zawsze na zewnątrz, to znaczy, że zaczynając z prawej strony posuwamy się w prawo, a z lewej strony w lewo.

Za szyi zmarszczki pojawiają się zazwyczaj poziomo. Dlatego też ruchy aplikacyjne kremu powinny być skierowane pionowo w dół. Dokładniej rzecz ujmując, w stronę dekoltu.

Rezultaty

Jeśli uda nam się wykonać wszystkie ruchy w sposób, na który zwróciliśmy uwagę, to osiągniemy znacznie intensywniejsze i trwalsze efekty. Zaznaczamy, że wszystkie te kroki mają na celu zmuszenie zmarszczki do wygładzenia się, nie tylko w celu jej usunięcia, ale również w celu zapewnienia jej głębokiego i bardziej bezpośredniego nawilżenia.

Często na takie kremy wydajemy dużo więcej pieniędzy niż zwykle, ponieważ wierzymy, że to co drogie jest bardziej skuteczne. Jednak wielkim sekretem tego typu produktów nie jest cena, a ich prawidłowe zastosowanie. o dzięki niemu osiągniemy znacznie lepsze rezultaty w krótszym czasie.