Prawda czy fałsz: czy wybielanie niszczy zęby?

Ben_Frieden / Pixabay

Istnieją wszelkiego rodzaju plotki na temat zabiegów wybielania zębów. Jednym z najczęstszych jest to, że produkty wybielające uszkadzają szkliwo. Myślisz o wybielaniu zębów, ale boisz się, że przedwcześnie je zniszczysz? Czy wybielanie szkodzi zębom? Przeczytaj, aby się tego dowiedzieć!

Niektóre drogeryjne produkty wybielające niszczą szkliwo.

Wiele past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej oznaczonych jako “wybielające” zawiera substancje ścierne lub ostre chemikalia. Chociaż produkty te mogą sprawić, że zęby wydają się bielsze, to jednak sprawiają, że stają się one bardziej porowate, ponieważ ścierają szkliwo.
Wynik? Zęby, których naturalna powłoka ochronna jest osłabiona, szybciej ulegają przebarwieniom w kontakcie z napojami takimi jak wino, herbata czy kawa… Ponadto stają się bardzo wrażliwe na ciepło i zimno – ała!

To powiedziawszy, jest możliwe, aby znaleźć bezpieczny zestaw do wybielania zębów w aptece. Jednak zaleca się, aby skonsultować się z dentystą i mieć dokładne czyszczenie przed przystąpieniem do takiego leczenia, aby zoptymalizować wyniki. I oczywiście, bardzo ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji!

Profesjonalne wybielanie pod nadzorem stomatologa nie uszkadza szkliwa

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębów! W rzeczywistości, nowe żele wybielające z nadtlenkiem wzbogacone są o fluor i azotan potasu, dwa składniki, które działają jak tarcza ochronna dla zębów i zmniejszają dyskomfort podczas leczenia.
Proces wybielania zębów pod nadzorem stomatologa może być przeprowadzony w domu lub w klinice. W obu przypadkach polega ona na noszeniu nakładek uformowanych zgodnie z odciskiem zębów, co zapewnia optymalne rozprowadzenie żelu wybielającego.